May 29, 2024

Okulary dla dzieci

Okulary dla dzieci to produkty, od których oczekujemy najwyższej jakości. Dotyczy to zarówno okularów korekcyjnych, jak i przeciwsłonecznych, które maluchy koniecznie powinny nosić w czasie przebywania na słońcu. Ochrona dziecięcych oczu jest niezwykle ważna, gdyż promieniowanie UV może w nich poczynić sporo szkód. Wiele z nich może powodować spore problemy ze wzrokiem już w wieku dorosłym.

Wzrok u dzieci rozwija się do wieku nastoletniego, co oznacza, że maluchy w wieku przedszkolnym czy wczesnoszkolnym wymagają szczególnej troski, jeśli chodzi o ochronę oczu. Wybierając okulary przeciwsłoneczne dla dzieci, warto zwracać uwagę na jakość ich wykonania, bezpieczeństwo oraz materiały, z których zostały zrobione. Niestety, wielu rodziców nie przykłada do wyboru okularów zbyt wiele uwagi. Często kupują okulary na straganach, w marketach czy na stoiskach z okularami, które w sezonie letnim można spotkać praktycznie wszędzie. Takie okularki kosztują zwykle kilka złotych, nie są więc praktycznie żadnym wydatkiem, a często są bardzo kolorowe, ozdobione motywami z dziecięcych bajek. Nic więc dziwnego, że maluchy chętnie noszą takie okularki. Okazuje się jednak, że dla ich oczu wcale nie jest to bezpieczne.

Dlaczego nie warto nosić tanich okularów?

Tanie okulary z marketów to najczęściej chińska produkcja, o której nie wiemy praktycznie nic. Nie mamy pewności, czy oprawki zostały wykonane  bezpiecznych materiałów, czy może znajdują się w nich substancje toksyczne lub szkodliwe. Podobnie jest w przypadku szkieł. Zwykle szkiełka są po prostu przyciemniane, natomiast nie posiadają filtra UV, który chroniłby dziecięce oczy przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego. Przyciemniane szkła mogą spowodować dużo więcej szkód niż nienoszenie okularów. Gdy dziecko zakłada okulary z ciemnymi szkłami, jego źrenica mocno się rozszerza, co sprawia, że dużo więcej promieniowania UV dostaje się do wnętrza oka. Systematyczne noszenie tanich okularków bez filtra może więc spowodować sporo problemów ze wzrokiem zarówno w wieku dziecięcym, jak i w przyszłości.

Warto stawiać na dobre okulary

Jeśli zależy nam na bezpieczeństwie dzieci i zdrowych oczach, warto kupować im dobrej jakości okulary, które będą odpowiednio chroniły ich wzrok. Na zdrowych oczach naszych dzieci nie warto oszczędzać, gdyż może to mieć negatywne skutki w przyszłości. Wybierając okulary dla najmłodszych, stawiajmy na solidne marki i producentów, którzy biorą pełną odpowiedzialność za jakość i niezawodność swoich produktów. W ofercie sprawdzonych producentów okularów dla dzieci można znaleźć na tyle dużo modeli, że z pewnością uda się trafić na takie, które w stu procentach będą dopasowane do potrzeb naszego dziecka.

Babiators – doskonałe filtry i wygodne oprawki

W poszukiwaniu dobrych, renomowanych okularów przeciwsłonecznych dla najmłodszych, warto zwrócić uwagę na markę Babiators, która od wielu sezonów cieszy się dużą popularnością ze względu na doskonałej jakości produkty. Okularki Babiators mają dobrze wykonane szkła wyposażone w najwyższy filtr UV400, który w stu procentach chroni przed wnikaniem do gałki ocznej promieniowania UV. Szkła są wykonane z solidnych, nietłukących materiałów. Nawet, jeśli przydarzy im się upadek czy jakiekolwiek inne uszkodzenie mechaniczne, nie rozsypią się w drobny mak i nie spowodują uszkodzenia oczu.

Bezpieczne i solidne oprawki

Dużą zaletą okularów Babiators są również elastyczne, wygodne oprawki wykonane z bezpiecznych i w stu procentach pewnych materiałów. Oprawki mają ładne, efektowne kolory lub dziecięce wzory, dzięki czemu na pewno spodobają się najmłodszym. Można je bez problemu dopasować do główki dziecka. Okulary przeznaczone dla najmłodszych dzieci mają kształt opasek, które zakłada się na główkę i można regulować poziom ich zapięcia. Dzięki temu będą idealnie przylegały do głowy, nie zsuną się ani nie zgubią nawet w trakcie intensywnych zabaw. Dobre okulary przeciwsłoneczne warto zakładać dziecku za każdym razem, gdy planujemy przebywać z nim na słońcu. W ofercie marki Babiators można znaleźć całe mnóstwo ciekawych modeli, można więc wybrać coś odpowiedniego zarówno dla przedszkolaka, jak i dla starszaka.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *