May 29, 2024

Jakie urządzenia chłodnicze sprawdzą się w lokalach gastronomicznych?

Przechowywanie różnego rodzaju produktów i gotowych dań w profesjonalnej kuchni jest dużym wyzwaniem dla każdego właściciela danego lokalu. Szczególnie istotne jest tutaj to, jeśli chodzi o produkty, które psują się szybko, czyli na przykład mięso, jajka i tak dalej. Dlatego też zakup urządzeń chłodniczych, które są dedykowane do profesjonalnych lokali gastronomicznych, może pomóc nam zaoszczędzić sporo niepotrzebnych emocji. Oczywiście warunek jest jeden – musimy wybrać rozsądnie. Chłodziarki oraz szafy chłodnicze stanowią wyposażenie lokalu gastronomicznego, ale jak już wspomnieliśmy, i by były wcale nie jest łatwy.

Urządzenia chłodnicze niezwykle ważne w lokalach gastronomicznych

Chłodziarki, szafy chłodnicze oraz komory chłodnicze są wykorzystywane w niemal każdej restauracji i każdym lokalu, który serwuje jedzenie. Kluczową kwestią dla jakości dań, zdrowia oraz bezpieczeństwa odwiedzających lokal klientów, jest odpowiednie przechowywanie surowców. Wszystkie produkty muszą być świeże i najwyższej jakości. Dlatego niezwykle ważne jest to, jaki sprzęt chłodniczy wybierzemy. Oczywiście rodzaj konkretnych urządzeń powinniśmy dobrać do asortymentu, jaki będzie gościł w naszym lokalu. Oznacza to więc, że jeżeli serwujemy dania ze sporej ilości mięsa, powinniśmy zadbać o to, by zapewnić sobie dużo miejsca na przechowywane surowiec. Duże chłodziarki oraz komory chłodnicze okażą się wtedy najlepszym rozwiązaniem. Z kolei zaś zarówno szafy, jak i lady chłodnicze będą nadawały się do krótkiego przechowywania wyrobów gotowych, czyli na przykład różnego rodzaju ciast deserów, czy też przystawek. Odpowiednio temperatura chłodzenia będzie dostosowana do rodzaju surowca i dzięki temu pozwoli na zachowanie jego jakości, walorów smakowych, a także substancji odżywczych.

Dobry wybór szafy chłodniczej

Szafy chłodnicze popularnie nazywany lodówkami i najczęściej wybieramy je do lokali gastronomicznych, ale warto wiedzieć o tym, że tego typu szafa będzie miała większy zakres temperatur niż standardowa lodówka. Wybierając szafę chłodniczą do naszego lokalu, powinniśmy jednak pamiętać o kilku ważnych kwestiach, na które należy zwrócić uwagę. Między innymi należy zdecydować, czy wybieramy przeszklone drzwi, czy pełne. Dzięki przeszkleniu od razu będzie widać, co znajdziemy w naszej lodówce bez konieczności jej otwierania. Ponadto bardzo ważna jej jest jej pojemność i należy ją dostosować do ilości surowców, które mają się w niej znajdować. Spore znaczenie będzie miała także jej wielkość, dlatego też należy uwzględnić ilość miejsca, jakie mamy do dyspozycji w kuchni. Warto wiedzieć także, z jakim natężeniem dźwięku będzie pracować wybrane przez nas urządzenie. Niewątpliwie na komfort pracowników wpłynie zmniejszona liczba decybeli. Znaczenie ma także klasa klimatyczna, czyli warunki wymagane do prawidłowej pracy urządzenia, a wymienić tutaj należy na przykład wilgotność oraz temperaturę urządzenia i inne. Powinniśmy także uwzględnić klasę energetyczną. Warto zatem wiedzieć, ile prądu będzie zużywała nasza szafa chłodnicza. Najmniej zużywać go będą urządzenia, które mają oznaczenie klasy A+++.  Być może koszt urządzenia tego typu może okazać się wyższe, ale dzięki temu zaoszczędzimy na rachunkach.

 Co zrobić w przypadku awarii w urządzenia, czyli serwis urządzeń gastronomicznych

Zdarzają się sytuacje, że nawet najnowszej klasy urządzenie i najbardziej zaawansowane technologicznie może przysporzyć nam sporo kłopotów. Chodzi tutaj przede wszystkim o niekomfortowa sytuacja, kiedy nasz sprzęt gastronomiczny przestaje działać. Wtedy też należy zwrócić się o pomoc do prawdziwych fachowców, którzy rozwiążą nas problem. Niewątpliwie pomocny będzie profesjonalny serwis urządzeń gastronomicznych. Jak znaleźć takich fachowców? Otóż profesjonalny serwis urządzeń gastronomicznych powinien wyróżniać się na tle konkurencji między innymi tym, że od razu zaoferuje nam bezpłatną diagnozę uszkodzonego sprzętu, a także zaproponuje konkretne kosztorys wykonywanych prac. W naszej pracy oczywiście spełniamy wyżej wymienione warunki, ale także dajemy klientowi dowolność – może on skorzystać z naszych usług lub zrezygnować z nich na tym etapie bez ponoszenia żadnych dodatkowych kosztów. Na uwagę zasługuje również fakt, że na świadczone usługi udzielamy, w naszym zespole pracują prawdziwi fachowcy, którzy poradzą sobie z nawet najbardziej skomplikowanymi usterkami.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *